Header Zemin
Oli İkon
14.03.2020
Takip Et!

32. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Başvuruları Sona Eriyor

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin dünya çapından binlerce yüzücüyü İstanbul’da buluşturduğu organizasyonu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için başvurular 15 Mart’ta tamamlanacak.  Asya’dan Avrupa’ya yapılacak dev yarış ise 12 Temmuz 2020 Pazar günü 2400 yüzücünün katılımıyla düzenlenecek.

Türkiye’nin önde gelen spor organizasyonlarından Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, önümüzdeki yıl 32. kez dünyanın 4 bir yanından yüzücülere İstanbul Boğazının eşsiz sularında kulaç atma şansı tanıyacak. Dünya çapında bir marka haline dönüşen Yarışın başvuruları 4 Ocak 2020 tarihinde alınmaya başlanacak. Her yıl açıldıktan sayılı dakikalar sonrasında yabancı yüzücü kotalarının dolduğu Yarış için yerli yüzücüler 15 Mart’a dek başvurularını yapabilecek.

İki kıta arasındaki bu eşsiz heyecanı deneyimlemek isteyen yüzücüler, başvuru ve kayıt sürecini başarıyla tamamladıkları takdirde 12 Temmuz 2020 Pazar günü, İstanbul Boğazında her milletten insanın spor yoluyla bir araya geldiği Yarışta mücadele edecekler.

2019 Yarışında Yabancı Yüzücü Kotası 28 Dakikada Doldu

Ülkemizin dünyada tanıtımına büyük katkı sunan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na kayıt yaptırabilmek için yabancı yüzücüler Yarışın web sitesinde de her yıl büyük bir mücadele veriyor. 2019 Yarışı için başvuru sisteminin açılmasının ardından, sitede hazır bekleyen binlerce kişi arasından ilk 1200’e girmeyi başaran 59 ülkeden yüzücüler, 28 dakikada yabancı kotasını doldurmuştu.

Rusya ülke kontenjanı sadece 6 dakikada doldururken, ardından gelen Ukrayna ise kotasını 11 dakikada tamamlamıştı. Başvuruların açılmasının ardından geçen 28 dakikada ise 1200 kişilik tüm yabancı ülke kotası tamamlandı.

Unutulmaz Bir Deneyim

Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” seçilen Asya’dan Avrupa’ya yapılan tek yüzme yarışında yüzücüler Boğaz'ın eşsiz manzarasını seyrederek yaklaşık 6.5km yüzüyorlar.

Bu eşsiz heyecanın parçası olmak isteyen yüzücüler, “bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr” üzerinden başvuru yaparak Yarışa katılabilir.

Bu haberler de ilgini çekebilir...