Header Zemin
Oli İkon
06.04.2019
Takip Et!

Kalkınma ve Barış için Spor Günü Kırıkhan’da Kutlandı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 6 Nisan Uluslararası Kalkınma ve Barış için Spor Günü’nü, Hatay Kırıkhan’da yaşayan mülteci ve bölge çocukları için açtığı yeni spor okulu ile kutluyor.

TMOK’un Çocuklar için Sportif Eğitime Destek Projesi’nin bir parçası olarak Kırıkhan Belediyesi iş birliği ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Alman Olimpik Sporlar Federasyonu (DOSB) destekleriyle açılan yeni okul, Suriyeli mülteci çocukların ve bölge çocuklarının fiziksel ve sosyal gelişimine destek olmak ve sosyal uyumlarını sağlamak için sporu daha erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Basketbol, karate, güreş, okçuluk, voleybol ve atletizm dallarında, tecrübeli eğitmenler eşliğinde çocukların spor yapmalarını sağlayacak okulda yaklaşık 300 çocuk spor eğitimi alıyor.

Çocukların eğitim süresince ihtiyaç duydukları spor ayakkabısı, eşofman takımı ve tişörtlerin yanı sıra tüm spor ürünleri ile projede görev alan uzman antrenörler ve tercümanların bütçeleri de TMOK ve Proje partnerleri tarafından karşılanıyor.

Bu haberler de ilgini çekebilir...