Header Zemin
Oli İkon
22.03.2018
Takip Et!

TMOK Ücretsiz Spor Okulları Öğrencisine Milli Takımdan Davet

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 1996 yılından bu yana sürdürdüğü Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nde voleybol ile tanışan ve halen Fenerbahçe Küçük Kız Voleybol Takımı sporcusu olan Berre İnce, 11 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’da düzenlenecek Avrupa U17 Voleybol Şampiyonası için toplanacak Milli Takım kampına davet edildi.

TMOK’un spor yapma imkanından yoksun, dar gelirli ailelere mensup çocuk ve gençler için Coca Cola Türkiye sponsorluğunda yürüttüğü Ücretsiz Spor Okulları Projesi, mezunlarının elde ettiği başarılar ile büyümeye ve gururlanmaya devam ediyor. Bugüne kadar binlerce çocuğu sporla tanıştıran, farklı dallarda spor yapma imkanı veren, öğrencilerinin yaşamlarını sporla güzelleştirmeleri ve sporu hayatlarının önemli bir parçası yapmalarına destek olan Ücretsiz Spor Okulları Projesi, çalışmalarının yeni meyvesini mezun öğrencilerinden Berre İnce’nin güzel haberi ile aldı.

Henüz 8 yaşındayken Ücretsiz Spor Okulları’nın Pendik şubesinde voleybol ile tanışan Berre, 3 yıl boyunca gösterdiği azmi, isteği ve yeteneği; antrenörlerinin doğru eğitim ve yönlendirmelerinin ardından profesyonel voleybol kariyerine adım atmayı başardı.

Kariyerine Fenerbahçe Küçük Kız Voleybol Takımı oyuncusu olarak devam eden Berre, bir güzel başarıya daha gösterdiği üstün performans ile Milli Takım kampına davet edilerek imza attı.

Ücretsiz Spor Okulları’nın eski öğrencisi yeni başarılı temsilcisi Berre İnce’yi kutluyor, daha nice başarısını duyurmayı diliyoruz.

Bu haberler de ilgini çekebilir...