Header Zemin
Oli İkon
31.10.2017
Takip Et!

Ücretsiz Spor Okulları 22. Yaşına Bini Aşkın Öğrencisi ile Girdi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Coca Cola Türkiye sponsorluğunda yürüttüğü Ücretsiz Spor Okulları Projesi, kurumun lokomotif projelerinden biri olarak yeni eğitim – öğretim yılı ile birlikte 22. yılına girdi. Bugüne kadar binlerce çocuğun hayatlarına spor yolu ile dokunmayı başaran proje, bu yıl da bini aşkın öğrencisinin sporla tanışmasını sağlayacak, sporu bir yaşam biçimi olarak algılamalarına destek olacak.

Boy - kilo gibi fiziksel özellik aranmaksızın 7-15 yaş gurubundaki çocuklara ve gençlere spor yapma olanağı sağlayan projede öğrenciler basketbol, voleybol ve eğlenceli atletizm ile tanışıyor, profesyonel şekilde öğrenme ve oynama olanağı yakalıyor. Her şeyden önce, takım olma, dostluk, sağlıklı yaşama, kötü alışkanlıklardan uzak durma ve arkadaşlarına yardım etme gibi alışkanlık ve sorumluluklara sahip olan çocuklar ülkemiz geleceği için de umut veriyor.

Bugüne kadar çok sayıda profesyonel ve başarılı sporcu yetiştiren proje, aynı zamanda zor şartlarda eğitim hayatına devam eden, maddi zorluklar yaşayan öğrencilere de başarılarını yükseltme, yeni dostluklar edinme şansı verirken sorumlu bir yurttaş ve yardımsever olma gibi sorumluluklar da kazandırdı. Öğrencilere spor yaptıran tüm eğitmenlerin daha önce ÜSO’da öğrencilik yaptığı proje, tamamen gönüllülük esasıyla yürütülüyor.

TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Sema Kasapoğlu, ÜSO Projesi’nin yeni eğitim – öğretim yılı ile ilgili olarak, “Türkiye’de benzeri nadir görülebilecek ÜSO Projesi’nde çeyrek asra yaklaşıyoruz. Bugüne kadar binlerce çocuğumuz ile spor yapmak, Olimpik değerleri benimsemek için bir araya geldik. Öğrencilerimizin birçoğu ülkesine faydalı olmaya çalışan ve sporla ilgilenen insanlar olmayı başardılar. Bunda ufak bir katkımızın olduğu düşüncesi, projemizi ilk günkü heyecanla devam ettirmemizi sağlıyor. Bu yıl projemizde eğitim alacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

ÜSO Projesi Genel Koordinatörü Suzan Kum ise: “22. yılımıza girerken arkama dönüp baktığımda, geride sporu seven, Olimpik değerleri hayatında uygulamaya çalışan ÜSO’lu binlerce genç, yetişkin görüyorum. Bu mutluluğu kelimelerle ifade etmek mümkün değilken yeni öğrencilerle yeni bir yıla başlıyor olmak büyük bir keyif. Tüm öğrencilerimize sporla dolu başarılı bir yıl diliyorum” dedi.

Bu yıl ÜSO Projesi Kartal Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu, Pendik Fetih Gemuhluoğlu İlköğretim Okulu, Bahçelievler Özel Grup, Kocaeli Darıca Atatürk Spor Salonu, Sakarya Fatih Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu ve Van Fevzi Çakmak İlkokulu’nda uygulanıyor.

Bu haberler de ilgini çekebilir...