Header Zemin
Oli İkon
07.05.2018
Takip Et!

Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin Yılsonu Etkinliği Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) çocuk ve gençlere spor yapma olanağı sağlayarak bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçladığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin (ÜSO) 2017 – 2018 yılsonu etkinliği, bir spor festivali havasında Proje kapsamında spor eğitimi alan yüzlerce çocuğun katılımıyla 6 Mayıs Pazar günü Darıca’da kutlandı. Gün boyunca eğlenceli atletizm, basketbol ve voleybol dallarında yapılan maçlar ve oyunlar ile kutlanan etkinlikte çocuklar ve aileleri oldukça keyifli vakit geçirdiler.

Bu yıl 22. senesini geride bırakan ÜSO’nun yılsonu etkinliğinde ÜSO faaliyetlerinin yürütüldüğü Kartal, Pendik, Bahçelievler (Özel Grup), Kocaeli ve Sakarya bölgelerinden yüzlerce çocuk bir araya gelirken Projenin mezun öğrencileri de genç arkadaşlarına destek için etkinlikte yerini aldı. Mezun öğrencilerden olan ve kısa süre önce milli takım kampına davet edilen 14 yaşındaki Berre İnce, ÜSO Projesi’nin çocukları sporla tanıştırdığını, kendisinin de voleybola başlamasının ÜSO sayesinde olduğunu söyledi: “ÜSO’ya başladığımda 8 yaşındaydım ve antrenörlerimin, aldığım eğitimlerin katkısıyla bugün Fenerbahçe yıldız takımında oynuyorum. Bu projenin hemen her öğrenciye çok büyük katkılar sunduğunu düşünüyorum ve bana sunduğu imkanlar için de teşekkür ediyorum.”

Yılsonu etkinliğine Projenin başarıyla uygulanmasına büyük katkıları bulunan Darıca Belediye aşkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu da katıldı. Etkinlikte birer konuşma yapan katılımcılar ÜSO’nun bölgelerinde faaliyet gösteriyor oluşundan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler ve çocukları spora yönlendiren projelerinden dolayı TMOK’a teşekkür ettiler.

TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Sema Kasapoğlu, Genel Sekreter Neşe Gündoğan, ÜSO Koordinatörü Suzan Kum ve TMOK Üyesi Oktar Tertemiz de katılarak çocukların çoşku ve heyecanını paylaştığı etkinliğin ardından açıklamada bulunan Sema Kasapoğlu, “TMOK birçok projesiyle çocukların yaşamlarına spor yoluyla dokunmayı başarıyor. Onların daha sağlıklı, mutlu, sosyal ve ülkesine faydalı bireyler olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün yüzlerce çocuğun bir arada spor yaptıklarını ve yüzlerindeki tebessümü görmek tüm emeklerimizin karşılığını en iyi şekilde almamızı sağlıyor” dedi.

Bu haberler de ilgini çekebilir...